Шлях до внутрішної перемоги – частина четверта

Ця зустріч почалася з того що я поділився тими думками які прийшли до мене коли я обдумував те що сказав мені коуч на третій зустрічі. Якщо коротко то я сказав що майже все своє життя у мене було інше уявлення того як я досягну своєї мети, я думав що якщо досягну однієї великої перемоги то потім все піде як по маслу.

Ну от так як ми бачимо це в фільмах – головний герой невдаха, все у нього не добре, але потім підвертаєтсья можливість він робить якийсь геройський вчинок і все! І головна принцесса його любить і все його поважають і сам він вже став іншим і після цього “жили вони довго і щасливо”.

Коуч спитав у мене яким я бачу метод досягнення моєї мети. Я знову нагадав йому що хочу досягнути – позбавитись від своєї залежності і завдяки цьому вирівняти свій розклад і навчитись щодня сконцентровано працювати по 4-5 годин. Коуч спитав – і що тоді? Я сказав що це буде основою для великого прориву.

Коуч спитав – якщо брати на прикладі побудови будинку (якщо за аналогію досягнення моєї мети взяти побудову будинку), то як я бачу цей шлях досягнення успіху. Я сказав ну наприклад мені потрібно побудувати будинок, але паралельно з цим я роблю якусь дуже добру справу, наприклад ризикуючи собою рятую комусь життя. І тоді все село в якому я живу, побачивши це кажуть “Дивіться, він ризикуючи своїм життям врятував цю людину! Доречі, знаєте що йому потрібно побудувати будинок. А давайте всі разом допоможемо цій хорошій людині. І ось все село допомагає мені побудувати будинок”. Коуч посміхнувся і сказав що це дійсно виглядає якось дуже фантастично і не реально. Він сказав що для побудови будинку потрібна щоденна кропітка робота. Він пояснив що потрібна не одна величезна перемога, а потрібно багато регулярних маленьких перемог, і саме вони складуються в одну велику перемогу.

С приводу того що почали приходити думки “а воно того варто?” (щодня кроптіти і.т.д, а не просто одного разу зробити один величний геройський вчинок і все готово), коуч сказав що потрібно завжди живо уявляти ту мету до якої я йду. Потрібно живо уявляти – “Сцена стадіона, включені прожектори, повний стадіон, на мене направлені всі камери, я виходжу в білій сорочці і починаю щось розповідати, народ надихається від того що я кажу, або щиро і радісно сміється з моїх жартів, я кажу людям щось таке їх надихає, дає їм сил і зворушує до сліз”.

Потім я сказав що для досягнення такої великої мрії мені зараз потрібен детальний план, ієрархічно розписаний, аж до того щоб мати покроковий план що потрібно робити, і якщо я не буду мати такого плану то не зможу рухатись. На це коуч відповів що не потрібен мені зараз детальний план, сказав що потрібно завжди чітко пам’ятати свою мету і рухатись до неї, продовжувати рухатись до неї не дивлячись на труднощі і тоді поступово прийде розуміння плану.

Тоді я сказав коучу “Раніше, в подібних ситуаціях (коли я ставив мету і починав до неї йти) у мене не вдавалось, чому!?”. Я сказав що мені потрібно це знати, щоб бути впевненим що і цього разу я не повторю таку саму помилку. Коуч сказав, що я знову можу повторювати помилки і що він не знає детально мого життя, тому не може сказати в чому були мої помилки, але зараз він точно побачив одну мою помилку – що будучи параолімпійцем я намагався стати на одну доріжку зі здоровими спортсменами.

Коуч сказав що спочатку мені потрібно навчитися перемагати. Що вважаючи той момент що я хочу надихати людей своїми перемогами, вважаючи це – велика проблема те, що я зараз сам не вірю в те що можу досягти перемоги. Тому спочатку мені потрібно навчитися перемагати. Перемагати, щоб самому отримати досвід перемоги.

Коуч запропонував мені поставити умову щоденних відтискань. Наприклад умова 21 день щоденних відтискань. А потім ще одна умова, і ще одна. І після кожної такої умови я буду відчувати що досяг перемоги. На це я зауважив, що зараз же є величезна купа відео про неймовірні трансформації, в яких люди роблять фантастичні речі. Такі неймовірні трансформації що моя умова порівняно з ними це буде взагалі ні про що. Коуч сказав, що по-перше ці перемоги потрібні мені, а не іншим людям, що мені потрібні досвіди перемоги.

По-друге є принцип складного відсотку, тобто накопичення основи. Він сказав що спочатку довгий час я буду знаходитись під “ватерлінією”, і в цей час, дійсно, мої перемоги будуть мізерними і нікому не цікавими. Але з часом досягнення будуть накопичуватись, і настане час коли я дійду до ватерлінії, трохи винирну з під неї, і мої досягнення будуть вже трохи більшими ніж у середньостатистичних людей. Більш того, коуч спитав “Про якого хлопця тобі було би цікавіше почути? Про того хто почав і одразу отримав великі перемоги і завжди перемагав. Чи про хлопця який почав з декількох відтискань, пройшов велику кількість поразок і спадів, але все одно йшов і досяг перемоги?” Звісно що я сказав що набагато більше би надихнувся другим.

Головний момент

В кінці зустрічі коуч сказав “Головний момент – коли ти в перший раз зірвешся, то що ти будеш робити. Здашся чи продовжиш.”

Поділитися в соц мережах

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top