Ідентичність України – боротьба за мир у всьому світі

Ідентичність України – боротьба за мир у всьому світі

Місія України – врятувати Європу від загрози 

Нещодавно почув слова Зеленського зі звернення до Польщі:

“Сьогодні ми боремось щоб завтра для країн балтії, для Польщі, щоб для них такий злий час не настав. Разом нас 90 млн, разом ми можемо все, і це історична місія, історична місія України – бути лідерами які разом витягнуть Европу з цієї прірви, врятують від цієї загрози, зупинять перетворення Европи на жертв. Ми це можемо.”

Україна є щитом для Європи

Не лише Зеленський, а й багато інших політиків підтверджують, що у путінсько-кремлівських планах Україна це лише початок. І все частіше я чую, що Україна є щитом для Європи. Мене ці слова дуже надихнули, з’явилася неймовірна гордість за наші ЗСУ та наш хоробрий народ.

Україна це країна, яка бореться за права людини, свободу та мир

У цій статті я хочу постаратися поділитися наскільки це чудово, коли у твоєї країни з’являється ось така ідентичність, ось така місія – боротьба за мир у всьому світі. Трохи відійшовши від теми, хочу поділитися своїм досвідом з моїх поїздок за кордон у минулому. У період з 2007 по 2015 рік я досить часто їздив за кордон (Німеччина, Франція, Італія, Швейцарія, Туреччина, Корея, Японія). У кожній із цих країн я спілкувався з досить великою кількістю людей, до 2014 року про Україну мало хто знав (хоча ті, хто особисто був знайомий з українцями, відгукувалися про них добре). І ось кажучи іноземцям, що ти з України ти бачиш, що багато хто або не знає цієї країни (особливо в Кореї та Японії, там якщо і знали то тільки завдяки Андрію Шевченку, або в Японії завдяки Чорнобилю), або почувши слово Україна кажуть “а, це Росія” і тобі доводиться пояснювати “ні, Україна це не Росія, це окрема самостійна країна і.т.д”, та й навіть ті люди, які знали Україну, не знали нічого особливо видатного про Україну. І ось ти їздиш країнами бачиш що у багатьох країн є якісь особливості за які вони відомі у всьому світі, а в твоїй країні нічого такого відомого на весь світ немає. І ось ти відчуваєш певну ущербність та неповноцінність.

Натомість тепер увесь світ знає Україну, у нашої країни сформувалася чітка ідентичність – це країна, яка хоробро бореться за права людини, свободу та мир. І Україна це країна, яка є щитом для всієї Європи. Більше того – Китай дуже уважно стежить за ситуацією і розмірковує – чи можна щось подібне “провернути” з Тайванем, чи можна там влаштувати “визвольну спецоперацію”, і від перемоги України залежить, наскільки легко Китай вирішиться напасти на Тайвань. Що ми сміливо можемо сказати – Україна це країна, яка бореться за мир у всьому світі.

У нас прекрасна країна та іншого нам не потрібно

Важливо підкреслити, Україна хоче не такого миру, якого хотів Радянський Союз і хоче російська імперія – тобто знищити ненависний захід і захопити весь світ, ні не такого миру хоче Україна. Адже навіть у нашому гімні співається “Запануємо ми браття у своїй сторонці”, тобто наше прагнення жити та процвітати у нашій країні. У нас прекрасна країна, прекрасна земля, іншого нам не треба.

Я з України

Як це чудово усвідомлювати, що ти є частиною країни, яка бореться за мир у всьому світі. Тепер, у якій би країні ти не був, ти можеш з гордістю (але не з зарозумілістю!) сказати “Я з України”.

Поділитися в соц мережах

1 thought on “Ідентичність України – боротьба за мир у всьому світі”

  1. Pingback: Ідентичність України – боротьба за мир у ...

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top