optimism

Правильний оптимізм

Напевно, кожен згоден що оптимізм це позитивна риса. Куди краще позитивно дивитися на ситуації та людей. Але, варто розібратися весь будинок оптимізм є позитивним і приносить користь.

Часто у психологів я чую щось ніби якась проблема просто відпусти її, не звертай уваги на те, що кажуть люди, вони нічого не розуміють і їхня думка неправильна. Я спілкувався з людьми, які сповідують подібну «ідеологію». Насправді вони просто перебувають «на своїй хвилі» і через це часто поводяться неадекватно, і коли оточуючі намагаються їх підправити, то такі «позитивні» люди просто не сприймають «негативні» поради оточуючих. Через те, що такі люди часто погано засвоюють загальноприйняті принципи та правила спілкування, то вони стають «відбитими» від суспільства, ще їх називають «на своїй планеті».

Як би ти позитивно не дивився на проблему, здебільшого від одного позитивного відношення проблема не вирішиться. Тому ідеологія «не парься» або «відпусти» більше схожа на спосіб уникнути проблеми, але не вирішити її.

Тож у чому тоді потрібно мати оптимістичне ставлення?
Насамперед у тому, що я зможу впоратися з цією проблемою, у мене обов’язково вийде, у мене вистачить сил та терпіння тощо. Тобто важлива віра в безмежний людський потенціал, енергія людини більша за енергію сонця, тому вона здатна впоратися з будь-якими труднощами. По-друге, якщо ви відчуваєте, що сама наявність проблеми пригнічує вас і затьмарює ваше життя, то потрібно мати позитивне ставлення і розуміти, що життя не зупиняється. Не відпускати та забувати проблему, а не пригнічуючи себе та вірячи в успіх вирішувати проблему.

По суті — уникнення проблем це корінь більшості залежностей, чи то алкоголізм, ігри чи наркотики. Тому якщо у своєму оптимізмі ви бачите тенденцію уникнути проблеми і забутися, то позбавляйтеся такого «оптимізму».

Як мовилося раніше, людський потенціал безмежний, але зростання та розвитку відбуваються завдяки подолання і труднощам (згадайте спортзал і нарощування м’язів). А для того, щоб труднощі долати, для цього її треба визнати, а в даному випадку життєва філософія “світ прекрасний, все добре, проблем немає” не підходить. У нас має бути оптимізм у тому, що яка б труднощі не виникла, що мене не вбило робить мене сильнішим. Я обов’язково подолаю це.

Є ще один підвид “неправдивого оптимізму” я часто спостерігав його в молодих людях. Це коли людина надто часто і надто сильно застосовує погляд – ця труднощі тільки здається такою великою, насправді це ніяка не трудноща тощо. Так, подібне мислення, іноді й у оприділених ситуація може виявитися корисною. Але, якщо зловживати використанням такого погляду, це означає, що людина просто здалася і йде на компроміс зі своєю лінню, страхами, невпевненістю та іншими негативними почуттями.

Це дуже тонкий і не завжди помітний момент. Я у своїй юності часто брав участь у волонтерських проектах і, відповідно, дуже багато спілкувався з різною молоддю. Я часто чув подібні точки зору, вони настільки здаються правильними, що ти погоджуєшся з ними. Але згодом я почав помічати, що всі ті люди, які дотримуються подібної філософії життя, — вони не особливо успішні, нічого особливо не досягли. І навпаки ті хто досягли певного успіху і результату мали більш серйозний і навіть жорсткий погляд — якщо є проблема, то її треба вирішити, навіть якщо важко то треба боротися поки не переможеш, ось такої філософії дотримувалися ті, хто досяг деякого успіху в житті. І ось тільки тоді бачачи таку статистику, я почав здогадуватися, що в такій філософії щось не так, і почав уважніше придивлятися до тих, хто її дотримується. З часом я зрозумів що через таку філософію люди просто виправдовуються перед собою та іншими і замість того щоб вирішувати проблеми роблять вигляд, що їх немає.

Я сам у юності активно практикував популярний підвид позитивної психології – “забий”, “не парься” і т.д. Але дорослішав почав дедалі більше бачити негативні наслідки такого «оптимізму». Особливо подібний оптимізм неприпустимий коли у вас вже є сім’я, тому що сім’я це відповідальність, а від відповідальності йти не можна, інакше страждати будеш на тільки ти але й близькі тобі люди.

В кінці хочу побажати всім сил і рішучості вирішувати всі проблеми, що виникають на життєвому шляху!

Поділитися в соц мережах

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top