Формування впевненності в собі

Для кого може бути цікавою ця стаття – для тих кого цікавлять наступні теми: Формування впевненності в собі, Як фомувати впевненість в собі, Яка користь від стану впевненості в собі, Практичні досвіди формування впевненності в собі.

Що таке впевненість в собі

Впевненість у собі є важливим аспектом особистого розвитку та благополуччя. Вона відіграє вирішальну роль у формуванні ставлення людини до життя, впливаючи на те, як вона взаємодіє з іншими, і визначає рівень успіху, якого вона досягає в особистому та професійному житті. Таким чином, впевненість у собі можна описати як віру у власні здібності, якості та судження, що веде до відчуття безпеки та стабільності.

Впевненість в собі- це шлях до грамонії

Впевненість у собі не є лише корисним інструментом. Також, впевненість у собі є тим станом душі, якого ми усі так прагнемо. Якщо у людини є впевненість у собі, тоді в її душі панує більше спокою, впевненності, врівноваженності. Стан впевненості у собі допомогає зменшити, або навіть позбутися таких станів нашої душі як страх, схвильованність, метушливість. Майже кожен із нас прагне до гармонії в душі. Отже впевненість у собі є одною з важливих складових досягення гармонії в душі.

Деякі данні досліджень

Згідно з дослідженнями, які проведені психологами, впевненість у собі розвивається в ранньому дитинстві під впливом різних факторів. Ці фактори не що інше як сімейне оточення, соціальні взаємодії та особистий досвід. На розвиток впевненості в собі може вплинути спосіб виховання дитини, рівень підтримки, яку вона отримує від сім’ї та однолітків. Також впливає тип досвіду, який вона має в роки свого становлення.

Важкий тягар минулого це ще не кінець

Дуже важливо додати – навіть якщо ви відчуваєте, що у вас було не те дитинсвто в якому могла з’явитись велика впевненість у собі, це ще не кінець. Я сам є людиною, дитинство якої не дуже сприяло зростанню впевненості в собі. Людина може рости та змінюватись усе життя, і це не просто пустий призив.

Як розвивати впевненість в собі

Як же розвивати впевненість в собі? Досліджуючі це питання я прийшов до певного висновку. Тобто головним чинником підвищення впевненості в собі є – досягнення результатів. Безумовно, є ще різні додаткові методики підвищення впевненості в собі. Далі буде декілька прикладів. Але, нижче ми поговоримо про найголовнішу методику.

Основним чинником збільшення впевненості в собі є досягення результатів

Основним чинником збільшення впевненості в собі є досягення результатів. Я розумію, що досягнення результатів це не така проста задача, але все не так безнадійно, як може здатися одразу.

Не вимагайте від себе дуже великих результатів

 Перша помилка якої варто уникнути в данному випадку – це вимагання від себе дуже великих результатів. Тому не потрібно мати таке відношення “ну от коли стану таким як Стів Джобс, от тоді і буду мати реальну впевненість в собі”. По власному досвіду скажу – навіть маленькі перемоги можуть придати впевненості в собі. Особливо придають впевненості перемоги над собою. Навіть така начебто маленька перемога може привести до відчуття – “якщо я зміг це, то зможу і більше”.

Щоб там не було – я не здамся

 Є ще один метод який допомогає у випадку, коли реальних досягнень не так вже й багато. Це відношення “щоб там не було я все одно не здамся, ні в якому випадку не здамся і все ж таки досягну того чого прагнув”.

 Знову ж таки, щоб було таке відношення, потрібно мати хочаб декілька випадків у своєму житті, коли ви, не дивлячись на труднощі, або навіть на локальні поразки, все одно не здавалися. 

Важливо відмічати свої досягнення

Ще один важливий момент – це підкреслювання своїх перемог та досягнень. Так, навіть не дивлячись на те, що ваших перемог може бути не так багато, саме тому ще важливіше їх підкреслювати. 

Практичний шлях як це робити – це додати до вашого планувальника або блокнота з цілями (я наприклад використовую Trello) список, або стовбчик із задачами, які виконані. Зазвичай ми після виконання задачи просто видаляємо її, але замість цього потрібно винести її в окреме місце. Не соромтеся періодично переглядати список ваших виконанних цілей,. Якими маленькими вони б не були, але це ваші досягнення і ваші перемоги.

Дані опитування

Дані опитування показали, що впевненість у собі позитивно залежить від рівня щастя та благополуччя людини. Люди з вищим рівнем впевненості в собі, як правило, більш стійкі перед обличчям викликів, мають кращі соціальні навички та більш успішні в особистому та професійному житті. Навпаки, люди з низьким рівнем впевненості в собі, як правило, борються з невпевненістю в собі. Ця невпевненість, може призвести до негативних розмов із собою, почуття неадекватності та зниження самооцінки.

Ще один важливий момент: не варто займатися самообманом і намагатися себе переконати через різні аффірмації що ви вже такі як Стів Джобс. Я вважаю що потрібно тверезо сприймати свою ситуацію, але бути впевненним в своєму потенціалі і в тому що все можна змінити.

Сучасні методи підвищення впевненості

В останні роки зростає кількість досліджень, які зосереджені на методах розвитку впевненості в собі. Сучасні методи підвищення впевненості в собі включають:

Позитивна саморозмова

Позитивна саморозмова: це передбачає використання позитивних афірмацій для зміцнення впевненості в собі шляхом зміни негативної саморозмови на позитивні, впевнені думки. Наприклад, замість того, щоб сказати: «Я не можу цього зробити», людина може сказати: «Я можу це зробити».

Уважність

Уважність. Практика уважності та присутність у даному моменті може допомогти людині розвинути впевненість у собі, зменшуючи стрес і тривогу, які можуть негативно вплинути на її самооцінку.

Фізичні вправи

Фізичні вправи. Доведено, що регулярні фізичні вправи підвищують впевненість у собі, покращуючи зовнішній вигляд і сприяючи відчуттю благополуччя.

Встановлення цілей

Встановлення цілей: встановлення досяжних цілей і робота над їх досягненням може допомогти розвинути впевненість у собі, забезпечуючи відчуття досягнення та прогресу.

Оточування себе позитивними людьми

Оточування себе позитивними людьми: оточуючи себе позитивними людьми, які підтримують вас, ви можете підвищити впевненість у собі, надаючи заохочення та підтримку.

По власному досвіду скажу – для того щоб біля вас з’являлися позитивні люди які будуть надихатися вашими перемогами і підкреслювати ваші досягення або позитивні риси, вам потрібно самому робити компліменти та надихатися досягненнями тих хто вас оточує. В наш час мало хто щиро надихається перемогами інших і робить щирі компліменти. Якщо ви будете щиро хвалити та підтримувати інших, то вони це відчують та відмітять. І з часом скористаються можливістю повернути вам це. Тут головне правило – не очікувати:) Віддавати (тобто робити компліменти і хвалити) і забувати, не очікуючи нічого натомість.

Навчання новим навичкам

Навчання новим навичкам: розвиток нових навичок і вивчення нового може допомогти підвищити впевненість у собі, надаючи відчуття компетентності та майстерності.

Підсумок

Підсумовуючи, впевненість у собі є життєво важливим аспектом особистого розвитку та благополуччя. Цю якість можна розвивати та покращувати за допомогою позитивних розмов із собою, уважності, фізичних вправ. Також важливим є постановка цілей, оточення себе позитивними людьми та вивчення нових навичок. Маючи правильні інструменти та підтримку, будь-хто може зміцнити впевненість у собі та стати більш стійким, успішним і щасливим.

На останок додам – більшість людей використовують свій потенціал усього на декілька відсотків. А цей потенціал є, є в кожному з нас. Не бійтеся і і не сумнівайтесь – ви зможете його відкрити!

Ця стаття частково написанна ШІ, текст курсивним шрифтом (косим) – це текст сгенерованний ШІ

Поділитися в соц мережах

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top