Частина перша – проходження психологічного тесту
Сьогодні ми з Віталіком вирішили прийти навіть раніше 10:00, щоб точно не було черги, і щоб все встигнути.
Для психологічних тестів нас відвели в маленьку але досить спокійну кімнату, з круглим столом. Психологом, який дав нам тести, виявилась досить молода дівчина. Тест складався із декількох частин: щось тіпа анкети з семи питань, кілька довгих тестів-опросів в яких було приблизно по 200 питань і кількох тестів в яких потрібно було розгадувати маленькі задачі, в кожному такому тесті теж було більше ста питань-задач.
Психолог роз’яснила нам ключові моменти проходження тесту. В першому тесті із семи питань, дуже важливим було шосте, в якому потрібно було написати свою мотивацію, навіщо ти пішов на контрактну службу. Вона сказала що саме на це питання будуть звертати увагу.
В тесті опитуванні вона сказала що краще відповідати чесно, не намагатися підібрати “правильні” відповіді. Сказала що нема “правильних” відповідей. Також додала що цей тест побудований так, що якщо ми будемо відповідати не чесно, то це буде видно. Після цього психолог пішла.
В першому тесті я зібрався і добре подумав що відповісти у шостому питанні. Написав я наступне:
“Я щиро бажаю допомогти Україні і сприяти її скорішій перемозі. Я 8 років займався волонтерською діяльністю щоб зробити Україну краще, збирав кошти і читав лекції за здоровий спосіб життя і сімейні цінності. Але я боюся окопів і бійок, і не бачу як я зможу вбити людину. Тому я щиро вірю що зможу допомогти Україні в якості діловода.”.
Наступні декілька тестів опросів складалися із питань із декількома варіантами відповідей. Як і казала психолог, “правильних” відповідей не було. Просто описувалась певна ситуація і потрібно було вибрати варіант наскільки це до мене відноситься. Наприклад:
Коли мені кажуть щось образливе, то я хочу вдарити цю людину. І давалось 5 варіантів відповіді – 1. Саме так 2. Можливо так 3. Не знаю 4. Можливо ні 5. Точно ні.
В група тестів задач мені дуже сильно нагадала мобільні ігри для мозку. Мені досить подобалися такі ігри. Тому спочатку я взявся із радістю і ентузіазмом. Перші пару сотень питань пройшли легко. Другі вже без особливого ентузіазму. Треті пройшли з відчуттям – та коли ж це вже скінчиться.
Останнім був тест на виявлення логічних закономірностей. В кожній задачі було намальовано три стовпчики з фігурами, в перших двох стовпчиках по три фігури. І ці фігури малювались по певній закономірності і логіці. В третьому стовпчику було дві фігури, і 8 варіантів того якою є третя фігура. Потрібно було зрозуміти логіку і закономірність по якій малювались фігури в перших двох стовпчиках і спираючись на це здогадатись якою є третя фігура в третьому стовпчику. Перші відсотків 80 цього тесту були доволі прості і дитячі. Потім вже важче. А от останні десь 10 питань, це взагалі було знущання. Так, було таке відчуття що хтось просто нахабно знущається над твоїм мозком. Віталік не витримав і на деякі останні питання вже відповідав по принципу “А пох**”. Я теж на деякі останні питання відповів майже наугад.